Az új forint nem kizárt, hogy polimer anyagú lesz, tehát kvázi műanyag. Ugyan a legnépszerűbb bankjegyek mint az Euró vagy az amerikai Dollár továbbra is papír alapú, a polimer bankjegyek is egyre nagyobb teret nyernek mivel jóval több lehetőséget rejt ez a technológia, mint a hagyományos papír bankók.
Az első polimer bankjegyeket Ausztráliában hozták forgalomban 1967-ben. Akkoriban még sokan furcsának tartották az ötletet, de azóta beigazolódott, hogy ez a jövő, hiszen a polimer bankjegy ellenállóbb és biztonságosabb, hiszen kvázi utánozhatatlanok a bankjegyek. Azóta a technológia sokat fejlődött és ma már szinte lehetetlen hamisítani ezeket a bankjegyeket, míg papír alapú társaik megmaradtak biztonság terén a gyorsan lekopó hologram csíkoknál, fémszálaknál, vízjeleknél.
A műanyag bankjegyek nyomtatási technológiája lehetővé teszi, hogy a bankjegyekre rejtett biztonsági elemeket helyezzenek el, fémes és áttetsző felületekkel tegyék nehezem utánozhatóvá és a síkból kiemelkedő elemeket helyezzenek el rajta, ami a vakok és gyengén látók számára nagy segítség.
Kanadai Dollár biztonsági elemei: